Dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu

Dziękujemy za uczestnictwo w konferencji z cyklu "Konfrontacje Poligraficzne", które w tym roku odbyły się w Warszawie w dniu 21 kwietnia 2016 r. Cykl wystąpień dotyczących uszlachetniania druku pod przewodnictwem moderatora Pana profesora Stefana Jakucewicza.

Tomasz Krzyżanowski (Multifol) wygłosił prezentację pt. "USZLACHETNIANIE DRUKÓW – Technologia foliowania i kalandrowania", w której szczegółowo umówiliśmy najważniejsze techniczne aspekty przedmiotowych technik. 

Omówiliśmy m.in. rodzaje foliowania : na gorąco, na mokro oraz w technologii solvent free. Następnie poruszliśmy tematykę specefikacji materiałowej poszczególnych rodzajów folii takich jak BOPP, PET, PE, celulozowych, aż w końcu folii dyfrakcyjnych oraz soczewkowych. 

Prezentacja miała charakter czysto techniczny oraz zawierała najważniejsze informacje, niezbędne każdemu zajmującego się uszlachetnianiem druku.

 

Liczne audytorium wysłuchało również bardzo istotnej problematyki prawidłowego przygotowania arkuszy do dalszej obróbki w szczególności laminowania oraz kalandrowania. 

Rozwój poligrafii oraz wiedzy dotyczącej zarówno tego sektora biznesu jak i dziedziny nauki jest dla nas bardzo ważny! Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, mając jednocześnie nadzieję, że nasza prezentacja była dla Państwa interesująca.

Zespół Multifol

Zdjęcia A. Tęgosz FOTO-RAINKA / SAIPPW