Konferencja innowacyjne opakowania

W Dniach 29-09-2014 r. do 02-10-2014 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Pakowania i Logistyki „Taropak”, a jednym z wydarzeń stanowiących interesujący punkt programu była czwarta konferencja Innowacyjne Opakowania. Janusz Kuzioła reprezentujący firmę Multifol wygłosił prezentację dotyczącą podstaw uszlachetniania, przypominając jakie są cechy zdobienia druku i jaki jest cel tych zabiegów. W dalszej części swojej przemowy zaprezentował nowość w zakresie uszlachetniania na rynku polskim – technologię lakieru holograficznego transparentnego. Była to premiera powyższej usługi w ofercie naszej firmy oraz jedna z nielicznych w Polsce instalacji maszyny do nakładania lakieru holograficznego oraz folii na zimno (cold foil).

 

 

Lakierowanie holograficzne transparentne to technologia polegająca na odciśnięciu lakieru UV przez specjalną folię holograficzną na powierzchni arkusza. Dzięki omawianej usłudze można uzyskać zarówno wybiórcze jak i całościowe hologramy o wybranym wzorze na powierzchni arkusza. Technologia ta jest wyjątkowo korzystna ekonomicznie ze względu na  możliwość wielokrotnego powtórzenia zabiegu przy użyciu tej samej folii holograficznej. Mnogość dostępnych wzorów folii pozwala na osiągniecie niemal dowolnego efektu holograficznego.

W ofercie naszych usług bardzo istotną cechą jest kompleksowość dlatego oprócz uszlachetniania druku za pomocą Hot-Stampingu zdecydowaliśmy się na zaoferowanie metody Cold Foil. Folia do aplikowania na zimno to przede wszystkim mnogość barw oraz koszty zmniejszone o przygotowanie matryc koniecznych do użycia w przypadku hot-stampingu. Folie zapewniają metaliczny wygląd pokrytych elementów oraz nie wykluczają dalszej obróbki w postaci np. lakierowania wybiórczego. Omawiana usługa uszlachetniania zwiększa również odporność produktu, a sam efekt jest bardzo trwały i nie ulega zanikaniu po upływie czasu.

W zakresie innowacyjnych opakowań ważnym aspektem w XXI w. jest dbałość o środowisko i jak najniższe oddziaływanie opakowania na przyrodę. Dlatego poruszyliśmy po raz kolejny tematykę folii octanowych. Występują w czterech kolorach : czerwonym, czarnym, niebieskim oraz zielonym.

Ich aplikacja nie różni się technicznie od nakładania innych folii takich jak BOPP czy PET. Są one całkowicie biodegradowalne – zawierają więcej celulozy niż standardowy papier drukarski. Atrakcyjny wygląd oraz posiadania atestów do kontaktu z żywnością w szczególny sposób dedykują te folie do rynku opakowań.

Dziękujemy za kolejną udaną edycję konferencji!

 Zespół Multifol